Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/h165314/domains/ideyab.com/public_html/includes/index.php on line 53
نیاز تبلیغ جانانه یک تفکر خلاقانه است!: آموزش: ایده یاب
ايده ياب: مرجع ایده های خلاقانه برای طراحان

نیاز تبلیغ جانانه یک تفکر خلاقانه است!

اگر در فکر یک تبلیغ خوب و تاثیر گذار بر مخاطب هستید حتما باید خلاقیت داشته باشید. 
اما معنی خلاقیت چیست؟ اگر در اول راه کار تبلیغات هستید و می‌خواهید در آن پیشرفت کنید، اولین نکته آن است که بدانید چگونه می‌توانید خلاقیت را در تبلیغات خود منعکس کنید.

گام به گام در ساخت تبلیغات خلاقانه
مرحله نخستین آن است که بدانید معنی واقعی خلاقیت چیست. هر فردی که نابغه است نمی‌تواند خلاق باشد. داشتن جسارت و ذکاوت، لازمه این امر می‌باشد. 

قالب ذهنی خود را بشکنید
خلاقیت، خروج از تمامی چهارچوب‌های ساخته ذهن است.

بپرسید، بپرسید و باز هم بپرسید
هیچگاه از مسخره بودن پرسش‌های خود در هیچ زمینه‌ای نترسید. آنقدر سئوال کنید تا تمامی جوانب موضوع را بدانید. شاید در میان همین پرسش و پاسخ‌ها ایده‌ای بکر به ذهن شما برسد.

به دنیای کودکان توجه کنید
دو عامل مهم در خلاقیت می‌تواند داشتن ذهن باز و نگاهی ساده به دنیا باشد که کودکان از هر دوی آن برخوردارند. با آنها وقت بگذرانید و سعی کنید وارد دنیای آنها شوید و مانند آنها فکر کنید.

مخاطب شما کیست؟
اگر می‌خواهید محصول خود را به فروش برسانید تلاش کنید تا نقاط مشترک مخاطب را با محصول خود پیدا کنید. زمانیکه بتوانید در جامعه مخاطب خود حس نیاز به محصولاتتان را بوجود بیاورید و باعث برقراری ارتباط این دو با هم شوید مسلما می‌توانید افراد بیشتری را به سمت خرید محصول سوق دهید.

از رسانه و ابزار خلاقانه استفاده کنید
هر وقت که به اطراف خود نگاه می‌کنید مطمئنا با تبلیغات زیادی بروی بیلبوردها، تلویزیون و یا تراکت‌ها مواجه می‌شوید. اما سعی کنید از امروز جور دیگری نگاه کنید. یک مثال ساده: می‌خواهید برای یک برند چای تبلیغ کنید. در خیابان از کنار خشک‌شوی می‌گذرید. همان بخاری که در این فضا بوجود می‌آید می‌تواند برای یک تبلیغ هوشمندانه با خلاقیت شما برای یک فنجان چای استفاده شود. 

شناخت زبان در تبلیغات
تبلیغات متشکل از تصاویر و متون هستند و دانستن علم زبان‌شناسی در این حوزه، برای منتقل کردن معنی تبلیغ، امری ضروری به نظر می‌رسد. در تبلیغات موفق، تصاویر، خود زبانی گویا دارند و امروزه بر خلاف گذشته، جملات کوتاه در کنار آنها می‌نشینند.

نکات مهم در شعارهای تبلیغاتی
- استفاده از جملات کوتاه و ساده (راه تو را می‌خواند- ایران خودرو)
- کاربرد صفات درست و به‌جا (همراه اول)
- لحن وسوسه‌انگیز و جذاب (یه گاز خوشمزه- چی‌توز)
- وزن و شعر هماهنگ (میهن- دوست تو و من)
- بازی با اشعار و ضرب‌المثل‌ها ( چرا عابر کند کاری... - شهرداری تهران)


کلمات کليدي: تبلیغات ، خلاقانه ، خلاقیت ، طراحی ،
11804 • امتياز: 5 ستاره (5 نفر)

• رسانه تبليغاتي: مقاله ها
• دسته‌بندي موضوعي: آموزش
• بازديد: 1901

• لينک دانلود: [فايل با کيفيت بالا]

برداشت خودتان را بگوييد:


نام:

ايميل:
وب:
نظر شما:


مقاله ها با موضوع آموزش:


فهرست کامل اين دسته‎بندي »